img
1979'dan Beri
Öztin Kimya

Hakkımızda

Firmamız Öztin Kimya 1979 yılında İzmir’de kurulmuştur.
Uzun yıllara dayanan tecrübesi ile Öztin Kimya, ürettiği parafin vakslar, microcrystalline vakslar, vaks emülsiyonları ve vazelinler ulusal ve uluslararası pazarda kalite ve performans açısından her zaman ilk tercih olmuştur.
Kaliteli ürünleriyle müşterilerinin beklentilerini en üst düzeyde karşılama kabiliyeti, Öztin Kimya’nın toplam kalite anlayışını oluşturan takım çalışmasının eseridir.
Firmamız; mum, pvc, yapıştırıcılar, patlayıcılar, tekstil, sunta, kağıt, kibrit, inşaat lastik, kablo gibi çeşitli endüstriyel sektörlerde devamlı gelişim prensibi ve müşteri odaklı ürünlerle hizmet vermektedir.
Öztin Kimya, sektöründe Tarım ve Orman Bakanlığı’na kayıtlı ve BRC sertifikasına sahip ilk ve tek firmadır. Öztin Kimya sakız ve sakız mayası, dişçilik, ilaç ve kozmetik sektörleri için de yüksek kalitede özellikli vakslar üretmektedir. Almanya, İspanya ve Yunanistan gibi Avrupa Birliği ülkelerine; Kanada, Meksika, Mısır, Fas, Pakistan ve Cezayir gibi beş kıtada 20’den fazla ülkeye ihracat yapmaktadır. Üretim kapasitesi yıllık 15000(on beş) bin tondan fazladır.
Öztin Kimya’nın ürettiği vazelinler Eu pharma kriterlerine uygun yüksek saflığa haiz ürünlerdir. Üretilen her parti ürün laboratuvarımızda uygunluk testlerine tabi tutulmaktadır. Vazelinlerimiz ilaç ve kozmetik sektörlerinde güvenle kullanılmaktadır.
Üretilen değişik akışkanlıktaki vaks emülsiyonları sunta, izolasyon, tekstil ve inşaat sektörlerinde beğeni ile kullanılmaktadır.
Toplam 10.000 m2 büyüklükteki bir alanda üretim yapılmaktadır. Öztin Kimya, büyümenin fiziksel bir şey olmaktan ziyade “itibar” ile ilgili bir kavram olduğu bilinciyle çalışma prensiplerinde dürüstlüğü, güvenilir olmayı, sözünde durmayı, vicdanı, sosyal yaşama katkıyı ve hukuk mevzuatına uygun üretimi kendisine rehber edinmiştir. Kurucumuz Merhum Özer Türkmenoğlu’nun yıllar önce temellerini attığı ve bugüne kadar ödün vermediğimiz kalite ve güvenirliliğimiz, ulusal ve uluslararası partnerlerimiz için her zaman ilk tercih edilmemizde öncü olmuştur.

Bizi İnstagram sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 

Öztin Kimya olarak; Güncel gelişmeleri ve detayları sosyal medya hesabımızdan takip edebilir, bize ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili tüm soruları iletebilirsiniz.

×
img

  Öztin Kimya

  Bizimle İletişime Geçin

  İletişim Bilgileri / Contact Information

  Telefon / Phone

  +90 (232) 479 2240

  E-posta / E-mail

  info@oztinkimya.com cevdet@oztinkimya.com auzun@oztinkimya.com

  Adres / Address

  Ofis: Ümit Mah. Kemalpaşa Cad. No: 333/A BORNOVA-İZMİR / TÜRKİYE Fabrika: Ümit Mah. 7406/1 Sk. No:7 Pınarbaşı BORNOVA-İZMİR / TÜRKİYE