Oxide Polietilen Vaks

Okside polietilen vaks, polietilen vaksın oksidasyonu ile elde edilir.

Okside polietilen vaks molekülleri, dolgu maddeleri, pigmentler ve polar reçinelerle uyumluluğu artıran bir özellik olan karbonil grupları ve hidroksil grupları gibi polar gruplara sahiptir. Okside polietilen vaksın ıslatıcılığı ve dağıtıcılığı da polietilen vaksdan daha iyidir. OPE, yüksek kimyasal ve ısı stabilitesine, yüksek yumuşama noktasına ve ayrıca iyi yağlayıcı etkiye sahip, düşük yapışkanlık özelliği olan sert bir polimerdir.

Okside polietilen vakslar, plastiklerin işlenmesinde yağlayıcı olarak,sıcak eriyik yol işaretleme malzemesi olarak , masterbatch, pigment, karbon siyahı için dağıtıcı olarak, ayakkabı cilası, zemin cilası, araba cilası gibi çeşitli vakslar için de katkı maddesi olarak kullanılır.

Okside polietilen vakslar ayrıca su içinde emülsiyon haline getirilebilir. Emülsiyonlar, tekstil endüstrisinde, kumaşların terbiye işlemlerinde, daha sonraki üretim adımlarını kolaylaştıran pürüzsüz bir yüzey elde etmek için kullanılır.

ÜRÜN KODU

ÜRÜN İSMİ

GÖRÜNÜM

RENK (ASTM D 1500)

DAMLAMA NOKTASI

TOPLAM ASİT SAYISI (mg KOH/g)

YOĞUNLUK

(25 °C, g/m )

U-716 OX

OKSİDE PE-VAKS

Kırık beyaz, pul

0-1

90-120

13-18

0.92-0.95

×
img

  Öztin Kimya

  Bizimle İletişime Geçin

  İletişim Bilgileri / Contact Information

  Telefon / Phone

  +90 (232) 479 2240

  E-posta / E-mail

  info@oztinkimya.com cevdet@oztinkimya.com auzun@oztinkimya.com

  Adres / Address

  Ofis: Ümit Mah. Kemalpaşa Cad. No: 333/A BORNOVA-İZMİR / TÜRKİYE Fabrika: Ümit Mah. 7406/1 Sk. No:7 Pınarbaşı BORNOVA-İZMİR / TÜRKİYE